اخباراساتیدچندرسانه ایدانشجویانعکسکارمندانمخاطبانهیئت کارکنان امام هادی(ع)هیئت‌ها

مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دانشگاه یزد

مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، صبح امروز یک شنبه 17 شهریورماه با حضور دانشگاهیان در مسجد امام حسین (ع) دانشگاه یزد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین تولایی در این مراسم، یکی از دلایل گناه نکردن ائمه اطهار را شناخت نسبت به گناه و عواقب آن دانست و افزود: انسان به این دلیل دچار گناه می شود که به ظاهر، گناه را لذت بخش می داند و شناختی نسبت به اصل گناه و عذاب های آن ندارد.

وی ادامه داد: اگر انسان ظرفیت های انسانی خود را افزایش ندهد، هرگز به صراط مستقیم نخواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین تولایی، معرفت و شناخت نسبت به عبادت را موجب ایجاد لذت در آن دانست و افزود: لذت هایی که در عبادت برای بزرگان دین به وجود می آید نه جنبه عقلی دارد و نه علمی و تنها به دلیل معرفت است که مولا علی (ع) هنگام نماز تمام توجهشان به خداوند معطوف است و دنیا و پیرامونشان را فراموش می کنند.

وی در پایان دلیل دوستی و حب مردم نسبت به سیدالشهدا را شناخت نسبت به ایشان دانست و عزاداری های خودجوش برای سیدالشهدا را نتیجه این معرفت عنوان کرد.

حاج حجت مرصادی نیز مداحی این مراسم را برعهده داشت.

منبع
دانشگاه یزد

Khaki.m

اِنَّ الْحَیاةَ عَقیدَةٌ وَ جِهاد / در قبایل عرب همواره جنگ بود، اما مکه «زمین حرام» بود و چهار ماه رجب، ذی القعده، ذی الحجه و محرم،«زمان حرام» ! / یعنی که در آن جنگ حرام است. دو قبیله که با هم می‌جنگیدند، تا وارد ماه حرام می‌شدند،جنگ را موقتا تعطیل می کردند، اما برای آنکه اعلام کنند که :« در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، ماه حرام رسیده است و چون بگذرد، جنگ ادامه خواهد یافت»، سنت بود که بر قبه‌ی خیمه‌ی فرمانده‌ی قبیله، پرچم سرخی برمی‌افراشتند، تا دوستان، دشمنان و مردم، همه، بدانند که : «جنگ پایان نیافته است»! / آن‌ها که به کربلا می‌روند، می‌بینند که جنگ با پیروزی یزید پایان گرفته و بر صحنه‌ی جنگ، آرامش مرگ سایه افکنده است. / اما می‌بینند که بر قبه‌ی آرامگاه حسین، پرچم سرخی در اهتزاز است. حال بگذار این «سال‌های حرام» بگذرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا