اخبارچندرسانه ایعکس

جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان یزد

جلسه ستاد اربعین استان، روز دوشنبه 25 شهریور با حضور سرپرست دانشگاه یزد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد، روسا و نمایندگان دانشگاه های سراسر استان، نمایندگان نهادهای رهبری در دانشگاه ها و بسیج استان در سالن کنفرانس دانشگاه یزد برگزار شد.

در این جلسه که با هدف آماده سازی و تسهیل حضور دانشجویان در راهپیمایی روز اربعین  تشکیل شد، در خصوص نحوه ایجاد موکب دانشگاهیان یزد در کربلای معلی ، فراهم نمودن اقلام مورد نیاز و استفاده از ظرفیت خیرین در این موکب بحث وتبادل نظر شد.

چگونگی تبلیغات محیطی، نحوه ایاب و ذهاب دانشجویان و ارائه طرح های فرهنگی در این زمینه از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

منبع
دانشگاه یزد

Khaki.m

اِنَّ الْحَیاةَ عَقیدَةٌ وَ جِهاد / در قبایل عرب همواره جنگ بود، اما مکه «زمین حرام» بود و چهار ماه رجب، ذی القعده، ذی الحجه و محرم،«زمان حرام» ! / یعنی که در آن جنگ حرام است. دو قبیله که با هم می‌جنگیدند، تا وارد ماه حرام می‌شدند،جنگ را موقتا تعطیل می کردند، اما برای آنکه اعلام کنند که :« در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست، ماه حرام رسیده است و چون بگذرد، جنگ ادامه خواهد یافت»، سنت بود که بر قبه‌ی خیمه‌ی فرمانده‌ی قبیله، پرچم سرخی برمی‌افراشتند، تا دوستان، دشمنان و مردم، همه، بدانند که : «جنگ پایان نیافته است»! / آن‌ها که به کربلا می‌روند، می‌بینند که جنگ با پیروزی یزید پایان گرفته و بر صحنه‌ی جنگ، آرامش مرگ سایه افکنده است. / اما می‌بینند که بر قبه‌ی آرامگاه حسین، پرچم سرخی در اهتزاز است. حال بگذار این «سال‌های حرام» بگذرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا